Maraton Pisania Listów

This event has expired

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilkunastu konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 roku na świecie wysłano ponad 6,5 miliona wiadomości!

W naszej szkole maratony organizowane są od 2010 roku. Wysłaliśmy ponad 10 tysięcy listów w obronie skrzywdzonych i prześladowanych.

W tym wyjątkowym roku nasz Maraton będzie miał inną formułę. Listy w obronie tegorocznych bohaterów uczniowie, rodzice, absolwenci będą pisać w domach,  przynosić do szkoły od poniedziałku do piątku (7 – 11 grudnia) i z zachowaniem reżimu sanitarnego wrzucać do przygotowanej skrzynki.

Szczegółowe informacje będą się pojawiać na Facebooku. Tam również  będziemy publikować “licznik listów” oraz codzienne podsumowanie  – ile listów napisały poszczególne klasy i kto indywidualnie napisał najwięcej. Zwycięzcy w obu kategoriach zostaną nagrodzeni.

Czas rozpoczęcia

7 grudnia 2020