Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli

W 4-letniej szkole ponadpodstawowej proponowane przedmioty rozszerzone realizowane od pierwszej klasy to: język angielski, biologia, matematyka.

W przypadku pojawienia się dużego zainteresowania, istnieje również możliwość  realizacji zakresu rozszerzonego z chemii i wiedzy o społeczeństwie.

Głównym językiem obcym  nauczanym w szkole jest język angielski. Drugim językiem obowiązkowym jest język rosyjski lub niemiecki. Nauka języków obcych odbywa się z podziałem na grupy.

Właściwy wybór przedmiotów rozszerzonych umożliwi Ci po maturze podjęcie studiów na Politechnice na wydziałach takich jak:

• inżynieria środowiska,
  • ochrona środowiska,
  • mechanika,
  • rachunkowość,
  • zarządzanie,
  • geodezja,
  • weterynaria,
  • turystyka,
  • architektura

oraz na Uniwersytecie np.

• filologia angielska,
  • ekonomia,
  • politologia,
  • geografia,
  • matematyka,
  • biologia.

Technikum w Suchowoli

W 5-letniej szkole ponadpodstawowej planujemy nabór do dwóch zawodów:

Technik handlowiec

Z analiz rynku pracy w powiecie sokólskim i białostockim wynika, że istnieje zapotrzebowanie na absolwentów posiadających kwalifikacje technika handlowca, w charakterze sprzedawców, czy handlowców. W tych powiatach białostockim 24% ofert pracy skierowanych jest do handlowców.

Przedmioty zawodowe: m.in. podstawy ekonomii, ekonomika przedsiębiorstw, ekonomika handlu, rachunkowość, marketing w działalności handlowej, obsługa klientów, działalność przedsiębiorstwa handlowego, język obcy zawodowy.

Praktyczna część nauki zawodu realizowana jest podczas zajęć w pracowniach oraz praktyk w przedsiębiorstwach handlowych na terenie Suchowoli i powiatu sokólskiego.

Cykl kształcenia zakończony jest egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe technika handlowca.

Technik handlowiec znajdzie zatrudnienie, jako:

• Sprzedawca
  • Kasjer sklepowy
  • Przedstawiciel handlowy
  • Menedżer produktu
  • Merchandiser
  • Pracownik działu marketingu
  • Pracownik agencji reklamowej
  • Pracownik działu obsługi klienta
  • Sprzedawca usług finansowych

W ramach projektów z EFS planujemy nabór na kursy zawodowe:

• poradnictwo zawodowe
  • kurs obsługi kas fiskalnych
  • szkolenia z reklamy i marketingu
  • kurs kucharza małej gastronomii

Technik rolnik

Przedmioty zawodowe: m.in. produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ekonomika w rolnictwie, przepisy ruchu drogowego.

Technikum kształci w zakresie specjalizacji w hodowli bydła mlecznego. Zajęcia odbywają się w systemie teoretycznym i praktycznym. Organizowane są kursy jazdy ciągnikiem.

Cykl kształcenia zakończony jest egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe technika rolnika.

W ramach projektów z EFS planujemy nabór na kursy zawodowe:

• kurs pilarza
  • kurs kat B- sam. dostawczy
  • kurs na koparko- ładowarkę
  • kurs pierwszej pomocy
  • kurs kucharza małej gastronomii
  • poradnictwo zawodowe

W Technikum zakres nauczania obejmują przedmioty ogólnokształcące,  języki obce: angielski, niemiecki lub rosyjski.

Przedmioty rozszerzone wprowadzane od klasy II : matematyka, geografia

Kandydat do Technikum w Suchowoli oprócz kwestionariusza powinien złożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w Technikum w Suchowoli. Skierowania na badania można otrzymać w sekretariacie Zespołu Szkół.

Kwestionariusze kandydatów do Liceum i Technikum można pobrać w sekretariacie szkoły, tel. 85 7124 0 10

Nasze mocne strony