zdj

Michał Puchlik

Absolwent szkoły

“Liceum w Suchowoli ukończyłem w 2012 roku. Trzy lata spędzone w tej szkole to nie tylko nauka i przygotowanie do matury – bo “po drodze” zdarzyło się wiele, moim zdaniem ważniejszych rzeczy – było i sportowo, i muzycznie, ale o tym później. Dziś – osiem lat po maturze jestem dziennikarzem w regionalnej TVP, czasem siadam za organami w różnych kościołach, a jak trzeba to sprawnie obsługuję szlifierkę kątową czy młotek. Wybierając szkołę średnią nie miałem pojęcia co będę robił w przyszłości, ale wiedziałem i wiem dziś, że liceum w małej miejscowości nie utrudnia spełnienia życiowych (albo młodzieńczych) planów. Wręcz przeciwnie. Osobiście bardzo chętnie cofnąłbym czas żeby jeszcze raz trenować i zdobywać medale w zawodach, grać i wyjeżdżać z orkiestrą dętą czy szukać po ciemku gitary na biwaku w Przewięzi, albo wreszcie – jeszcze raz poznać żonę 🙂 Tak jak Suchowola jest w centrum Europy – tak miejscowe liceum powinno być w centrum zainteresowania lokalnej młodzieży.”