Plecy

Zespół szkół w Suchowoli – z czego się składa ?

Szkoła mieści się w dwóch budynkach, objętych całodobowym monitoringiem.

W szkole znajduje się biblioteka szkolna, która posiada 9399 woluminów. W bibliotece znajduje się również czytelnia wraz Multimedialnym Centrum Informatycznym, gdzie znajdują się 4 stoiska komputerowe podłączone do urządzenia wielofunkcyjnego.

Wszystkie pracownie znajdują się w zintegrowanej sieci informatycznej, ponadto pracownie wyposażone są w projektory multimedialne, komputery z oprogramowaniem edukacyjnym, tablice interaktywne. 

W szkole działa internetowa otwarta sieć WiFi.

Pracownie językowe wyposażone są dodatkowo w sprzęt audiowizualny.

Pracownie chemiczna, fizyczna oraz chemiczna stanowią laboratoria bardzo dobrze wyposażone.

Szkoła posiada pełnowymiarową halę sportowo- widowiskową oraz siłownię. Przy szkole znajduje się boisko szkolne.

Szkoła posiada pracownie do praktycznej nauki zawodu: pracownie ślusarską, stolarską, produkcji rośłinnej i zwierzęcej, handlowo- biurową.

W szkole działa kuchnia wraz ze stołówką , która serwuje wyżywienie dla uczniów i dla osób zatrudnionych w szkole. Obiady zadowolą każdego, nawet najbardziej wybrednego smakosza.

W szkole znajduje się Internat, który oferuje 20 miejsc noclegowych w bardzo dobrym standardzie- 2 pokoje 4-osobowe oraz 4 pokoje 3-osobowe z dostępem do toalet i łazienek wyposażonych w prysznice. Jest również możliwość skorzystania z aneksu kuchennego dla mieszkańców.  Mieszkańcy internatu korzystają z całodniowego wyżywienia w stołówce.

Obecność stołówki, internatu, hali sportowej, siłowni, bliskość lasów, Biebrzańskiego Parku Narodowego, ale również obecność w kościele parafialnym relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, bliskość rodzinnej wsi Okopy Błogosławionego ks. Jerzego oraz możliwość bycia w szkole do której uczęszczał, sprawia, że szkoła jest bardzo dobrym miejscem do organizacji oaz, pielgrzymek, obozów sportowych oraz zielonych szkół. Jeśli jesteś zainteresowany informacją skontaktuj się z nami pod nr telefonu 085- 7124010 lub mailowo: sekretariat@losuchowola.edu.pl

Nierozerwalnie z naszą szkołą związana jest Orkiestra.

Szkoła jest również dumna ze swoich sukcesów sportowych, która plasuje ją co roku wśród siedmiu najlepszych szkół w województwie podlaskim. Od lat jesteśmy potęgą w lekkiej atletyce, w której w 2010 roku zdobyliśmy srebrny medal drużynowo Podlaskich Mistrzostwach w LA.