Plecy

Zadanie grudniowe

Budowanie dobrych relacji w smacznych okolicznościach #nietylkoodświęta” to kolejne zadanie w ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego. Młodzież z klas III A i III T A wykorzystała chwile przed świętami, aby skupić się na tym co najważniejsze, na wspólnym spędzaniu czasu z najbliższymi, na dbaniu o wzajemne relacje ale również na dbaniu o siebie i najbliższych m.in. poprzez wspólne przygotowywanie zdrowych posiłków. Powstały wspaniałe zdjęcia, na których udało się uchwycić świąteczną atmosferę. Warto aby takie chwile trwały nie tylko od święta!

Zadanie listopadowe

Zadanie listopadowe pod hasłem “Samorozwój przez sztukę” zainspirowało klasy: II A, III A i III T A do stworzenia ciekawych instalacji artystycznych, poprzez które mogli wyrazić swoje emocje.

Informacje o projekcie

W ramach realizacji październikowego zadania: W poszukiwaniu swoich mocnych stron, czyli “Być jak…” ,  na lekcjach wychowawczych uczniowie klas: I A; I T; III A i III TA opracowali sylwetki znanych Polek i Polaków (m.in. Adama Mickiewicza, Ireny Sendlerowej, Jana Pawła II, Marii Skłodowskiej Curie, ks. Jerzego Popiełuszki i Roberta Kubicy).

W oparciu o źródła historyczne wypisali mocne strony wybranych postaci a następnie zastanawiali się, jakie oni sami mają mocne strony, co ich wyróżnia i co wpływa na ich poczucie własnej wartości.

Pomocne było opracowanie mapy wizyjnej – „Ja teraz – Ja w przyszłości”, dzięki której można było odnieść się do swoich planów oraz zastanowić co jest istotne, aby w przyszłości mieć poczucie osiągniętego sukcesu